Po stopách šelestu aneb co poslouchám #1

Ať už si to dokážeme připustit nebo ne, čas běží jako zběsilý a na žádné zastávce nestaví. Než jsem tak stačila nastoupit a pořádně se usadit, zjistila jsem, že polovic prázdnin je letem světem za mnou. Měla jsem tolik plánů, tolik představ o tom, kam půjdu a co udělám. Nejhorší na tom ovšem je, že jsem neudělala takřka nic. Dny se stereotypně táhnou a zmizí za horizontem dřív, než jsem vůbec schopná si to sama uvědomit.

Poslední dobou pořád jen nad něčím přemýšlím a uvažuji, dokud nedojdu k závěru, že takhle je to vážně dobré a takto by to mohlo být. Jenže pak, když přijde na věc, všechno se mi vypaří z hlavy a já neudělám vůbec nic. Jsem v tak obrovském skluzu. Za tyhle prázdniny jsem chtěla dopsat svůj projekt, povídku, kterou mám rozpracovanou už rok a začátkem roku se pokusit jí někde prosadit nebo publikovat (úplně nejlepší by bylo vydat, ale takové štěstí mít nebudu a moc tomu nevěřím), jenže jediné, co jsem zatím stihla, bylo přepsat již napsané kapitoly. Tak bádám nad tím a nad nadcházejícími články, zatímco jediná věc, kterou dokážu vykonávat pořádně, je sledovat seriály, filmy a hledat novou hudbu, jež by mi nepřipadala ohraná. Ve svém ponoření se za novými písničkami jsem jich nashromáždila už slušný počet od minulého vydání ve staré rubrice a tak si myslím, že leč je léto a lidé bývají spíše venku (jelikož nejsou peciválové jako já), nastal ten správný okamžik na zveřejnění nového playlistu.

Už dávno jsem si zvykla na to, že můj hudební vkus nevyhovuje zdaleka každému. I přes to ale věřím, že alespoň někteří z vás si u mě zase něco najdou. Tak příjemný poslech všem přeji.

✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Crown The Empire - Millenia
Famózní písnička od skupiny, kterou považuji za naprosto srdcovou záležitost. Tentokrát se jedná o pomalejší skladbu, který si mne pro svou jemnost a lehkost naprosto získala.✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Sain Asonia - Faity Tale
Jak jste si jistě mohli všimnout, nedávno na blogu vyšla recenze na nové album od Saint Asonie, obsahující i tento kousek. Abych se přiznala, zatím si mě ze všech songů na desce získal nejvíc. Opravdu povedený.


✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Famous Last Words - Starting Over
FLW jsem poslední dobou taktéž řádně zanedbávala, což je mi neskutečně líto. Stáhla jsme si jedno celé album, ale bohužel se mi pak písničky pletou, jakmile si je pouštím najednou, tak jsem se dala do jednotlivého hledání a narazila jsme na tento parádní kousek.✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Memory Of A Melody - Mouthful of Razors
Abych byla upřímná, tak vůbec netuším, jak jsem k tomuhle přišla. Musela jsem jí stahovat už hodně dávno, ale v chaosu, který vládne mému počítači, jsem ji zřejmě úplně přehlédla a neodeslala na přehrávač, čehož jsem si všimla až teprve nedávno. Každopádně se mi moc líbí, tenhle styl mám ráda.


✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Nightwish - Storytime
Upřímně řečeno jsem Nightwish nikdy neposlouchala a ani nevím proč, něco mě od nich odpuzovalo. Nemám ráda střídání zpěvaček a co se týče téhle skupiny, mám v tom slušně řečeno maglajz. Ale když jsem narazila čirou náhodou na tenhle (hodně známý) kousek, nějak jsem začala litovat. Tahle zpěvačka by mi sedla.


✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Maximum The Hormone - Zetsubou Billy
Že jsem velice rozverný člověk dokazuje mimo jiné i tato skutečnost. Na tuhle písničku jsme narazila díky openingu na Death Note a musím uznat, že přestože je taková mírně řečeno netradiční, já jsem se jí nemohla vůbec zbavit a vážně strašně moc se mi líbí.


✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

We Came As Romans - The World I Used To Know
Původně jsem chtěla přidat song Tear It Down, který mě úplně očaroval, ale jak jsem zjistila, nejspíš byl z yt stažen nebo ho jenom nemůžu najít. Každopádně jsem se rozhodla pro náhradu, která sice není špatná, ale má původní volba se mi zamlouvala víc.


✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

TDG - Drown
Tak tohle je klasika. Nějak mě pohltila nostalgie a u tohoto kousku jsem se zase nějak zasekla. No jo, Adame, už to nebude jako dřív...


✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Halestorm - Daughters Of Darkness
Taktéž jedna z mých oblíbených skupin, bohužel poměrně dlouhou dobu se na ní vůbec nedostala řada. Jak jsme se tak toulala po youtube, narazila jsem na toto. A musím uznat, že se mi to hrozně líbí. Má to ránu a řád, což obdivuji a upřímně zbožňuji.
Když jsme teď sepisovala článek, narazila jsem i na nightcore verzi. Nemůžu si pomoct, ale i ta zní moc pěkně.✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Within Temptation - The Cross
A opět známá firma! Poslední dobou jsme si ji hodně oblíbila, dokonce mám postahovaná asi tři alba. Co mě ale neuvěřitelně fascinuje na téhle písni, je její text. Já nevím, možná se do toho moc vžívám, ale přijde mi to úžasně vyjádřené.✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Icon For Hire - Theatre
I tuto záležitost bych mohla nazvat za známou firmu, taktéž jsme si nastahovala pár alb. Bylo hodně těžké vybrat jen jeden kousek z toho všeho, ale nakonec zvítězil tento. Jestli právem? To posuďte už sami.✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

My Darkest Days - Every Lie
Kvůli Mattovi jsme si nakonec oblíbila i tuto skupinu. Nevím, jak se mi to povedlo, ale úplně jsem se v nich ztratila. Sice je to asi jejich nejznámější píseň, ale jestli je tomu tak, ani se nedivím. Krása. Krása jak smutek přechází ve fantazii.✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Young Guns - Bones
Jak na tohle jsme přišla, to se mi taky jeví jako záhada století, ale nemůžu říct, že bych litovala, ba naopak. Jedná se o jemnější písničku, než obvykle poslouchám a právě to je na ní tak krásné. Jemná a přesto s pořádnou jiskrou, to obdivuji.


✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Starset - Dark On Me
Obdivuji líbeznost v tomto songu zkombinovanou s jemností, ale zároveň i rázností. To je jedna z věcí, co na této skupině miluji. Zatím všechny písničky, co jsme od nich slyšela, mne nutily zapřemýšlet se nad sebou nebo mi mne připomněly. Tohle je upomínka, vlastně ani nevím na co, ale je. A je moje.


✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Blood On The Dance Floor - Rise and Shine
O téhle skupině jsme zatím věděla jen z doslechu, ale nikdy jsem neslyšela, co hrají, Upřímně jsem od nich čekala něco tvrdšího než je tohle, ale nevadí mi to. Je to docela chytlavé a sice až moc morbidní, ale svým způsobem pravdivé.


✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Breaking Benjamin - Angels Fall
Už ani nevím, jak jsem se k tomuto songu dostala. O Breaking Benjamin vím poměrně dlouhou dobu, ale je to jedna ze skupin, která patří do té kategorie kapel, u nichž znám jen jednu písničku a název. Snad proto jsem se u Angels Fall pozastavila. Písnička na mě působí jako taková v uvozovkách ukolébavka, uklidňuje, ale zároveň mě rozesmutnila. Občas je ale takováhle kapka zkrátka potřeba.


✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Zack Hemsey - Vengeance
Epická hudba je taktéž jedna z mých slabůstek a od tohoto autora jí přímo zbožňuji. U téhle skladby to chce ze začátku trošku trpělivosti, ale jakmile se to rozjede, stojí to věru za to.


✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Lindsey Stirling - Senbonzakura
Hodně lidí se diví, že vzhledem k tomu, co o mě vědí, poslouchám i interprety jako je kupříkladu Lindsey. Pravdou ale je, že mám pro tuhle mladou houslistku odjakživa slabost, je to pro mne umělkyně v pravém slova smyslu. Co se týče videa, vzhledem k mé lásce k japonské krajině tohoto rázu jsem naprosto uhranuta.


✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Death Note - Soundtrack L's Theme
Nemůžu si pomoci, ale ta hudba stejně jako i celé anime, mi připadá neuvěřitelně povedená. Dokonce jsme jednu chvíli uvažovala, jestli si ji nenastavím jako vyzvánění.


✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

Game Of Thrones - Main Theme
A ano, je to tady, tento kultovní a v dnešní době velice diskutovaný seriál si nakonec získal i mě. Přiznám se, že poslední dobou nemám moc času, takže jsem skončila teprve někde u třetí série. Každopádně ta hudba - to je něco excelentního, uznejte!


✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖      ✖

To je pro dnešní díl vše. A co vy? Znáte některou ze zmíněných skladeb? Případně, co zrovna posloucháte?

11 komentářů:

 1. Nightwish a Within Temptation mají skvělý písničky <3 a seriál Hra o trůny se mi nelíbí :( a to jsem viděla jen jeden díl...

  OdpovědětVymazat
 2. Ano, prázdniny se plíživě blíží ke svému konci. Skladby z tvého playlistu si postupně přehrávám, líbí se mi a dosud jsem je neznala. Tak děkuji za rozšíření mého hudebního obzoru.
  Děkuji ti za krásný komentář. ☼☼☼

  OdpovědětVymazat
 3. Z těchto skupin poslouchám jen Crown the Empire a We Come as Romans, miluju je ♥ Převážně poslouchám skupiny jako je BMTH, Our Last Night, Pierce The Veil, Sleeping With Sirens, Metallica, NBHD a ještě Eda Sheeran :-)

  OdpovědětVymazat
 4. neznám ani jednu kromě breaking benjamin a tu zbožňuju :3

  OdpovědětVymazat
 5. Ak mám úprimne povedať, tak som si tiež tieto prázdniny predstavovala nejako inak. Hold odchodu blízkeho človeka neporučíš, ale verím, že už sa má dobre :) A ja si napriek všetkému tieto prázdniny ešte užijem.
  S tou poviedkou to mám rovnako akurát, že ju už píšem skoro 3 roky a stále nie a nie dopísať. Veď ani teraz nie som extra produktívna. Určite to s tou publikáciou skús, za to nič nedáš! :)
  Inak pri Nightwish tiež nemám rada toto striedanie speváčok. Príde mi akoby odišla podstata. Proste si neviem predstaviť, že by odišiel napríklad Mike z LP a nahradil ho niekto iný :/ No taká Tarja Turunen, ktorá tam kedysi spievala, sa mi hrozne zapáčila a rada počúvam jej sólovky.
  WT je srdcovka :) The Cross mi vždy pripomenie, že sa už čoskoro blíži moja obľúbená pieseň - All I need. Odporúčam :)

  OdpovědětVymazat
 6. třeba se ti podaří vydat :) taky pořád něco píšu :D ale v tom vedru se nic nedá dělat :( vkus co se písniček týče s tebou moc nesdílím :/

  OdpovědětVymazat
 7. hele já jsem taky pecivál:DD ale jen jakmile jde o nějakou práci, jinak sem o prákách se poflakovala pořád někde venku, takže nebyl na nějaký filmy, písničky a blog moc čas.
  Některé písničky už jsem slyšela, ale spostu z nich ne a pár jich určitě stojí za poslech:) Obzvlaste ta poslední je proste moje srdcovka, nojono proste Game of Thrones♥ super článek:)

  OdpovědětVymazat
 8. Môj hudobný štýl je punk, ale všetky tieto pesničky veľmi dobre poznám, či už od seba samej alebo svojich kamarátov. Ale čo dodať, GoT je proste srdcovka ! Super článok.

  Sár z World STYLE and ME

  OdpovědětVymazat
 9. Tohle si rozhodně musím poslechnout, protože už nějakou dobu mám puštěné tvoje písničky "z vršku" :D. A některé se mi dost líbí ;).

  / vmujblogv.blog.cz

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, nezapomeňte za sebou nechat stopu v podobě odkazu na blog a přidat se k mým pravidelným čtenářům, aby vám nic nového na blogu neuniklo. Hezký zbytek dne přeji! ♥

© Lory Humble 2015 | Všechna autorská práva vyhrazena. Používá technologii služby Blogger.