Krok za krokem Římem, Pompejemi a Florencií

Včera dopoledne jsem se poté, co jsem viděla desítky památek, ujela stovky kilometrů a ušla tisíce kroků skrz na skrz velkolepým Římem, znovuzrozenými Pompejemi, majestátním Vesuvem, přezdobeným Vatikánem i renesanční Florencií, celá zdravá a živá bez absence jakékoliv končetiny či jiné části těla vrátila domů. Na tento dlouho plánovaný školní zájezd jsem se strašně moc těšila a povím vám prozatím jediné: líbilo se mi tam snad ještě mnohem víc, než jsem si původně myslela, že by se mi vůbec mohlo líbit. V současné době jsem myšlenkami pořád ještě ve starověku a vzhledem ke skutečnosti, jak moc mě celá tato túra vyčerpala, jsem se dnes s vynaložením veškerého úsilí zmohla akorát na přidání malého zlomku z toho, co jsem zvěčnila na fotografiích. Na reportáž z celého zájezdu a deník společně s mými osobními pocity, dojmy a zážitky se můžete těšit (jak doufám) v průběhu příštího týdne. Prozatím si ale užijte a nasajte atmosféru z obrazů, které vás krok po kroku provedou těmito velkolepými městy a místy.

Naší první zastávkou byla asi největší chlouba celého Říma, tudíž doslova gigantické Koloseum
Co by kamenem od Kolosea dohodil, se nachází i Konstantinův oblouk, tedy jeden ze čtyř vítězných oblouků, na které v Římě můžete narazit.


O něco dále se dostanete ke vchodu na Forum Romanum, jež se rozprostírá mezi pahorky Kapitol a Palatin.Měla jsem dokonce takové štěstí, že se mi i italský racek rozhodl zapózovat.

Zde už můžete vidět pahorek Kapitol.Pokud se rozhodnete postupovat dál do historického centra, určitě nesmíte vynechat památník Viktora Emanuela II.


Stejně tak určitě zavítejte k světoznámému Pantheonu


Za zmínku stojí také náměstí Piazza Navona s fontánami. A samozřejmě také věhlasná fontána di Trevi.


Pokud nejste zrovna městský typ, můžete vyrazit na doposud činnou sopku Vesuv s nádhernou vyhlídkou na Neapolský záliv

Další místo, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, jsou doslova znovuzrozené Pompeje.Pokud jste příznivci umění, na své si přijdete ve Vatikánu a Sixtinské kapli - ovšem musíte mít nervy na doslova kilometrovou frontu před vstupem dovnitř. Výhled z kopule chrámu sv. Petra.

Andělský hrad také stojí za zastavení. 


Po cestě domů vám také určitě doporučuji stavit se ve městě, v němž se zrodila renesance - tudíž ve Florencii.Na jednom z náměstí se za živé hudby dali turisté i přes ukrutné horko do tance.Zde už můžete vidět asi nejznámější symbol Florencie a zároveň čtvrtý největší kostel v Evropě, tudíž katedrálu Santa Maria del Fiore.
Na závěr jsem pro vás vybrala několik momentek z kempu Fabulous v jižní čísti Říma - protože bez ubytování a květin by to přece nešlo.


Byli jste někdy v Římě nebo v nějakém jiném kulturním městě?
Co vás tam zaujalo nejvíce?

14 komentářů:

 1. Naprosto parádní fotky! :D Naposledy jsem byla v Římě jako malá, asi by to chtělo osvěžit paměť :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc za pochvalu. Já jsem tam byla poprvé v životě a vážně moc se mi to líbilo :)

   Vymazat
 2. Moooc krásný fotky :) a děkuju za pochopení.

  OdpovědětVymazat
 3. To je nádhera!:) Strasne se mi líbí ty stavby jako je Koloseum nebo chrám sv. Petra)) Řím je vážně krásné město,které bych určitě chtěla někdy navštívit<33
  Chválím,krásný článek :)
  Essdeesthoughts.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem se na Koloseum taky hrozně těšila a věř mi, že v reálu vypadá ještě mnohem lépe než na fotkách.
   Přeju ti, aby ses tam taky jednou podívala a děkuji za pochvalu :)

   Vymazat
 4. Zachytila jsi samé poklady... bude to trvalá památka na krásnou cestu. Řím je skvostné město, ale ještě jsem tam nebyla. ☼☼☼

  OdpovědětVymazat
 5. Hned bych jela s tebou, hned! Achjo, vážně ti závidím :)

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherné fotky. :) Ze školou jsem byla ve Florencii, ale do Říma bych se taky moc ráda podívala, Koloseum prostě chci vidět na vlastní oči.;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koloseum vážně stojí za to vidět na vlastní oči :)

   Vymazat
 7. Vždycky jsem tam chtěla jet, snad se mi to poštěstí :) Nádherné fotky a měla jsi tam krásné počasí.

  OdpovědětVymazat
 8. Já chci taky! Přesně na tahle místa, přesně do Říma, Pompejí, Vatikánu, Florencie, taky do Benátek a Janova a Milána a... všude, Itálie, lásko má! :D Nikdy jsem tam nebyla, ale jsem si jistá, že by se mi to líbilo. :)
  Krásné, překrásné a hlavně lákavé fotky! :)

  OdpovědětVymazat
 9. Krásný report a nádherné fotky. Itálie je moje vysněné místo, snad se tam brzy také podívám :) Přeji hezký den :)

  OdpovědětVymazat
 10. Řím je jedno z nejkrásnějších měst, jaké jsem kdy navštívila a vůbec celá Itálie má v sobě nádherné kouzlo. Florencii mám určitě v hledáčku, tak snad se tam taky někdy vypravím :)
  Měj se krásně
  PS: Úžasné fotky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já mám Itálii taky moc ráda a jsem hrozně vděčná, že jsem se podívala konečně i do Říma. Florencie je krásná, určitě se ti bude líbit.
   Díky :)

   Vymazat

Děkuji za komentář, nezapomeňte za sebou nechat stopu v podobě odkazu na blog a přidat se k mým pravidelným čtenářům, aby vám nic nového na blogu neuniklo. Hezký zbytek dne přeji! ♥

© Lory Humble 2015 | Všechna autorská práva vyhrazena. Používá technologii služby Blogger.