Anglie 50x jinak

O tom, že se jednou podívám do Anglie, jsem snila tak dlouhou dobu, že už si vlastně ani nepamatuji, jak přesně dlouhá byla. Abych to ale vůbec neměla lehké, nemálo osob v mém bezprostředním okolí mě od tohoto nápadu neustále odrazovalo s tvrzením, že budu zklamaná. Ovšem světe div se, co se nestalo - I'm in love with this country!
Sbalila jsem si tedy teplé ponožky, čokoládu a foťák a vyrazila jsem na týdenní túru po jižní Británii. Po svých toulkách jsem zavítala na ta nejvyhlášenější místa, stejně jako jsem zahlédla zákoutí, o kterých jsem doposud pořádně nevěděla. Program stejně jako doprovod byl úžasný a vyšlo nám i skvělé počasí - koneckonců kdybych alespoň jednou pořádně nezmokla, je to, jako kdybych tam vůbec nebyla. Navíc přestože anglické nebe je věčně zatažené a zamračené, právě díky mrakům a jejich různorodosti, co se odstínů a tvarů týče, působí neuvěřitelně fotogenicky. Tahle země je jednoduše splněným snem každého fotografa!
A čím přesně mě tak očarovala? Stále ještě jsem vás nepřesvědčila? Následujícím padesáti důvodům se to zcela jistě podaří!

DEN PRVÝ

VÝHLED Z MAJESTÁTNÍHO DOVER CASTLEDOVER SPOLU S PŘÍSTAVEM

KOUZELNÁ VITRÁŽ UVNITŘ HRADU

PŘÍSTAV V DOVERU

PROCHÁZKA PO BEACHY HEAD


UMĚLECKÁ FOTOGRAFIE Z KŘÍDOVÝCH ÚTESŮ A JAK TENTO MISTROVSKÝ POČIN VZNIKAL
Fotografové mají přece jenom riskantní povolání.


BEACHY HEAD LIGHTHOUSE

DEN DRUHÝ

HMS VICTORY ANEB LOĎ ADMIRÁLA NELSONA

VÍTEJTE NA PALUBĚ!


PŘÍSTAV V PORTSMOUTH
Aneb městečko, v němž jsme byli po tři dny ubytováni

POZORUHODNĚ VYSOKÁ SPINNAKER TOWER

A OCHROMUJÍCÍ VÝHLED DOLŮ

NIC PRO LIDI TRPÍCÍ ZÁVRATĚMI
Toho dne jako kdybych se podruhé narodila.

BUDKA!

NETŘEBA PŘEDSTAVOVAT


Nutno přiznat, že jsem od toho čekala něco trošku jiného - i když koneckonců skutečnost, že se těch valounů člověk nemůže ani dotknout, mě nejspíš neměla překvapit.

I TOHLE PATŘÍ KE STONEHENGE

PŮVABNÉ SALISBURY

A SAMOZŘEJMĚ LEGENDÁRNÍ SALISBURSKÁ KATEDRÁLA
DEN TŘETÍ

CHICHESTERSKÁ KATEDRÁLA


STŘEDEČNÍ TRHY V CHICHESTERU

SKANZEN POBLÍŽ WINCHESTERU


A KONEČNĚ - SÁM WINCHESTER!

KULATÝ STŮL KRÁLE ARTUŠE
Jak jen se tam všichni vešli?

WINCHESTER CASTLE


DALŠÍ KATEDRÁLA

KRÁL ARTUŠ OSOBNĚ!

DEN ČTVRTÝ

SLAVNÉ ŘÍMSKÉ LÁZNĚ

Jak to dopadá, když člověk experimentuje s režimy


PONTE VECCHIOKATEDRÁLA V BATH - BEZESPORU JEDNA Z NEJKRÁSNĚJŠÍCH V CELÉ BRITÁNII
POULIČNÍ UMĚLCI NESMÍ CHYBĚT

KOUZELNÁ ATMOSFÉRA EVERYWHEREPoslední den mého pobytu jsem strávila v Londýně, nicméně po důkladném zvážení jsem usoudila, že bude lepší anglickému hlavnímu městu raději vyčlenit samostatný článek, protože jinak by tato obrazová kanonáda nebrala konce.


Navštívili už jste někdy Velkou Británii? Chtěli byste?
A jak to vypadalo s deštěm?

12 komentářů:

 1. Krásné, já bych tedy jela hned! Přeji kouzelné léto.

  OdpovědětVymazat
 2. Moc pěkný článek a fotky :) To musel být parádní výlet :) Také bych se tam ráda podívala :)

  OdpovědětVymazat
 3. Už to píšu potřetí, grr!

  Pěkné fotky! Líbí se mi Anglie na fotkách, ale osobně ji po dvou zkušenostech moc ráda nemám. Nevím, čím to je. Střední Evropa je prostě asi víc můj region. :)

  Měj se pěkně! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc :)
   100 lidí, 100 chutí. Já sama bych našla spoustu důvodů, proč bych v Anglii nikdy nechtěla žít - ale zároveň tu je mnohem větší množství toho, kvůli čemu se do téhle země budu chtít ještě mockrát vrátit. U někoho převažuje to, u druhého zas ono a tak to prostě je :)

   Vymazat
 4. To jste museli být na nohou od rána do večera, když jste toho tolik stihli! Krásné fotky, Anglie na nich vypadá opravdu kouzelně :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsme taky doslova byli a věř mi, že to byla panečku makačka! Ale Anglie je vážně kouzelná, takže ta únava za to rozhodně stála :)

   Vymazat
 5. Krásné, úplně na mě z těch fotek dýchá atmosféra Anglie :) některá ta místa poznávám, také jsem tam byla, ale ne na všech místech jako ty. Nedávno jsem o mé cestě psala článek :)

  http://ladylenna.blogspot.cz/2017/06/poprve-v-zahranici-anglie-wales-2014.html

  OdpovědětVymazat
 6. vyzerá to naozaj na skvelý výlet! aj ja by som sa na tieto miesta rada išla pozrieť. Dover a Londýn mám už síce za sebou, ale vždy existuje kopec iných miest, ktoré by sa dali objavovať :)
  LadyinBlack

  OdpovědětVymazat
 7. Jej, taky jsem se nedávno vrátila z poznávací dovolené po Evropě! Našim cílem akorát nebyla Anglie, procestovali jsme Německo, Belgii a jeden den jsme strávili v Lucembursku. Jinak moc pěkny článek a super fotky! :)

  OdpovědětVymazat
 8. V anglii jssem nikdy nebyla ale moc rada bych se tam jednnoou podivala. Kdysi jsem tam chtela jakoo aupair ale pak to padlo tak snad alespon na vylet :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, nezapomeňte za sebou nechat stopu v podobě odkazu na blog a přidat se k mým pravidelným čtenářům, aby vám nic nového na blogu neuniklo. Hezký zbytek dne přeji! ♥

© Lory Humble 2015 | Všechna autorská práva vyhrazena. Používá technologii služby Blogger.