Začínáme s korálkováním #2: Technika očková a dvojitého očka

Vzhledem k tomu, že mé nedávné oznámení o nové sérii na téma korálkování sklidilo poměrně velký úspěch, jsem tu dnes již s druhým vydáním. Tentokrát se už konečně vrhneme na techniky jako takové. Rozhodla jsem se, že asi nejlogičtějším řešením bude začít od nejsnazších a skončit u těch nejsložitějších. Proto jsem si pro vás připravila očkovou techniku a techniku dvojitého očka. Jsou opravdu velmi jednoduché na pochopení i zhotovení a v korálkování se považují za úplný základ. Nebudu už nadále zdržovat, pokud jste si tedy už připravili drátek a korálky, můžeme začít!


Očková technika
Očková technika je v podstatě asi to nejjednodušší, co může vůbec být. Používá se především na různé okvětní a podokvětní lístky, poupata, středy květů, ale i obyčejné lístky.

1. Na dráte si navlékneme příslušný počet korálků

2. Necháme si asi 10 cm (ale čím více, tím lépe) drátku volného a odpočítáme si korálky, z nichž utvoříme očko, které několik milimetrů pod nimi zakroutíme. Aby očko drželo, stačí nějaké 3 až 4 otočky, pokud uděláte méně, může se vám rozkroutit, pokud více, bude zakrouceného drátku pro změnu moc.

3. Při práci se snažíme dát pozor na to, aby mezi korály nevznikla volná místa a prostory.Technika dvojitého očka
Touto technikou se už tolik nepřipravují okvětní lístky, jako spíše středy menších květin a listy.

1. Na drátek si opět navlékneme korálky.

2. Necháme si volný drátek (znovu nějakých 10 cm) a stejným způsobem jako u předchozí techniky vytvoříme očko.

3. Na stejném místě potom vytvoříme druhé očko a to tím způsobem, že ho překřížíme přes již vzniklé očko.4. Nakonec drátky pod očky zakroutíme dohromady.
A jak jste na tom Vy a korálkování?
Vyrábíte rádi, nebo tuto zálibu přenecháváte raději jiným?
Vyhovuje vám styl, jakým jsem vytvořila návod?

6 komentářů:

  1. Tyjo, skvělá práce. :) jsi šikovná.

    OdpovědětVymazat
  2. Tvůj styl na návod je perfektní, ale můj styl na podobnou tvorbu je žalostný. Proto to ponechám odborníkům tvého kalibru. Tvou práci obdivuji. ☼☼☼

    OdpovědětVymazat
  3. Já to ráda přenechám druhým :D tvůj návod je supér :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, nezapomeňte za sebou nechat stopu v podobě odkazu na blog a přidat se k mým pravidelným čtenářům, aby vám nic nového na blogu neuniklo. Hezký zbytek dne přeji! ♥

© Lory Humble 2015 | Všechna autorská práva vyhrazena. Používá technologii služby Blogger.