LONDÝN: Město dvou tváří

Jak jste si už mohli všimnout, doháním své cestovatelské resty. A vskutku - jen těžko se dá uvěřit tomu, že už je to rok, co jsem tohle výjimečné město konečně navštívila i já.


Lidé o Londýně mluví všelijak, ale obecně se můžete setkat se dvěma názory: je nádherný, s magickou atmosférou velkoměsta, osobitým ruchem i památkami, anebo pravý opak, tudíž špinavý, ponurý, zmatený a nehostinný. Zkrátka město dvou tváří a na vás už záleží, kterou z nich si vyberete. Našlo se nemálo těch, kteří se mě od mého výletu snažili odradit slovy, že budu zklamaná. Ale světe div se, nakonec jsem se přidala k první zmiňované skupině a hlavní město Velké Británie jsem si jednoduše zamilovala. I vy teď máte konečně možnost si ho po kousíčkách prohlédnout mýma očima a objektivem.

Hlavní nádraží v plné parádě.


Nástupiště 9 3/4 jsem si představovala všelijak, ale... upřímně? Takhle ne.Sherlock!


I v Londýně je zeleno.

Trafalgarské náměstí. 

Národní galerie, kam jsme se drze proboxovali jenom proto, abychom se dostali na záchod.Na China Town jsem se hrozně těšila - a stálo to za to.


Úchvatná katedrála sv. Pavla.

Věhlasné mrakodrapy - a ještě mnohem víc.
Shakespeara jsme bohužel nepotkali.
Snad největší dominanta celého města - a pro jednou tím nemyslím sebe.


A konečně Tower samotný.Netřeba komentáře. Naživo vypadá ještě lépe než ve filmech.Tuhle záležitost jsem taky chtěla hrozně moc vidět. Původně jsme se měli dokonce i projet - ale snad v tom je nějaký vyšší záměr, že jsme se k tomu nakonec nedostali.

Další články o mé výpravě do Velké Británie:

11 komentářů:

 1. Já bych se tam tak ráda podívala, musí to tam být nádherné:).
  Windy pink style

  OdpovědětVymazat
 2. Londýn je krásné město, ale ještě víc se mi líbil Liverpool :) Myslím, že bych se tam mnohem dřív cítila jako doma :)

  Moje video z Londýna - http://www.janamalakova.cz/blog/2018/4/29/video-londyn

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V Liverpoolu jsem nebyla a myslím, že nebude těžké připsat si ho na seznam :)
   Ráda kouknu :)

   Vymazat
 3. Super fotočlánek! :) Příjemně jsem si připomněla atmosféru Londýna. Byla jsem tam dvakrát a viděla jsem spoustu věcí, dost možná většinu z toho, cos viděla (a vyfotila) i ty. Jen Kings Cross a nástupiště 9 a 3/4 jsem neviděla. :D To si schovávám, až tam někdy pojedu s Modrým. O:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :)
   Správný přístup. Ale já myslím, že i kromě těchhle okoukaných památek je tam spousta věcí, co stojí za to při každé další návštěvě objevovat :)

   Vymazat
 4. Nádhera. Londýn je vážně úžasné město. Sám se tam chci jednou dostat. Pěkné se projít po Abey Road, kouknout na Big Ben a projít se podél Témže.
  Tiše závidím. Fotky krásné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně. Já jsem o tomhle výletu dlouho tiše snila a budu držet palce, aby se to povedlo i tobě. A děkuji :)

   Vymazat
 5. V Londýně jsem byla v deváté třídě se školou a určitě bych se tam chtěla někdy vrátit :) město je to krásné, stejně jako tvoje fotky :)

  Maris Novotná

  OdpovědětVymazat
 6. Jsem v Londýně právě teď, chystám se někdy i do centra, ale vůbec nevím, co přesně navštívit, takže moc ocením tipy, kam určitě vyrazit! :)

  Když tak mi klidně napiš na mail, facebook. Ráda bych pokecala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžeš mrknout sem: https://tichyodpor.blogspot.com/2017/07/co-jsem-nevidela-na-svych-toulkach.html
   Ale určitě ještě napíšu :)

   Vymazat
 7. Do Londýna se letos v létě, přesněji na jeho konci taky chystám a už se moc těším! :) A jako vždy musím říct, že máš nádherné fotografie! :)

  https://boook-planet.webnode.cz/

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář, nezapomeňte za sebou nechat stopu v podobě odkazu na blog a přidat se k mým pravidelným čtenářům, aby vám nic nového na blogu neuniklo. Hezký zbytek dne přeji! ♥

© Lory Humble 2015 | Všechna autorská práva vyhrazena. Používá technologii služby Blogger.